Tadeusz Tomaszewski

Tadeusz Tomaszewski absolvoval hudební školy S. Moniuszka a K. Szymanowského v Katowicích. Během studií získal mnoho ocenění v soutěžích dechových nástrojů – mimo jiné v Częstochowe a v Opole. Jako člen dechového kvinteta získal r. 1992 druhé místo v soutěži v komorní hře ve Wrocławi; roku 1994 pak 3. cenu na první národní soutěží hornistů v Łódźi. V roce 1995 se účastnil mistrovských kurzů na mezinárodním hornovém festivalu v Budapešti. Během svého působení na Hudební akademii v Krakowě se účastnil kurzů pořádaných v rámci Bachovy akademie pod vedením H. Rillinga ve Stuttgartu a take kurzů komorní a orchestrální hudby ve Švédsku. V roce 1998 spolu s dechovým kvintetem získal 3. cenu na mezinárodní soutěži K. Bacewicze v komorní hře, a 2. cenu na soutěži v Łódźi. Obdržel rovněž stipendium Ministerstva kultury.
V roce 2000 absolvoval Hudební akademii v Krakowě ve třídě docenta Kazimierze Pamuły. Spolupracoval se soubory Capella Cracoviensis, Sinfonietta Cracovia a Sinfonia Varsovia. V současnosti působí jako první hornista Národního polského symfonického orchestru v Katowicích a je členem Krakowského dechového kvintetu.
Aktivně působí take pedagogicky; v letech 2003-2006 vyučoval lesní roh na státní hudební škole S. Moniuszka v Bielsko-Białe, od roku 2012 učí na Hudební akademii v Krakowě, kde v roce 2017 získal doktorský titul.

Komentáře jsou uzavřeny.