Stephan Katte

Stephan Katte je německý hornista, zaměřený především na přirozený lesní roh, pedagog a výrobce nástrojů. Narodil se v roce 1972, studoval  ve Výmaru u Reinera Heimbucha a Karla Biehliga, a v Lipsku u Hermanna Märkera, později pokračoval ve Výmaru ve studiu dirigování a sbormistrovství.
První orchestrální zkušenosti získával v sedmnácti letech s Vogtland-Philharmonie Greiz, v osmnácti v divadle v Erfurtu a v německé filharmonii mladých; v devatenácti letech se stal druhým hornistou Staatskapelle Weimar.
Od devadesátých let se zabývá problematikou historických nástrojů, zúčastnil se festivalu přirozeného lesního rohu v Essenu 1993 a také vyučoval ve spolupráci s frankfurtským hornistou Peterem Steidlem. Od roku 2002 je na volné noze; skladby J. S. Bacha, včetně neobyčejně vysoko položených kantát č. 14, 16, 65 a dalších, hrál téměř se všemi německými soubory staré hudby (Akademie für Alte Musik Berlin, Concerto Köln, Les amis de Philipe, Das Kleine Konzert aj.)
V roce 2007 objevil v Moravském státním muzeu lesní rohy Antona Kernera seniora a juniora, hrál na ně v letech 2008-2010 a sám začal stavět tyto nástroje autentickými rukodělnými postupy.
V současnosti vyučuje hru na přirozený lesní roh na hudební akademii v Lipsku.

 

www.stephan-katte.de

Komentáře jsou uzavřeny.